Translate

6 Ocak 2011 Perşembe

Basına ve Kamuoyuna

Basına ve Kamuoyuna,
06.01.2011

MorEl Eskişehir facebook grubu hiçbir bilgi ve uyarı verilmeksizin 28.12.2010 tarihinde 10 yöneticisinin hesabıyla birlikte kapatıldı.

Eskişehir başta olmak üzere Türkiye genelinde lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transeksüel(LGBTT) bireylerin insan hakları mücadelesini yürüten bir sivil toplum kuruluşuna ait grubun kapatılma gerekçesini geçtiğimiz gün facebook yönetimi şu şekilde açıkladı:

“Uyuşturucu kullanımı, çıplaklık ve müstehcen içeriğe sahip olan, şiddet ve vahşet içeren, bir kişiyi veya grubu taciz eden ve terörist faaliyetleri destekleyen gruplara izin verilmemektedir.”

MorEl Eskişehir, yukarıda konu edilen hiçbir kategoride yer alamaz.  Ayrımcılığa uğrayan, okulda, yurtta, işte yani hayatın her alanında şiddetle karşı karşıya kalan ve bununla mücadele eden LGBTT bireylerin kurmuş olduğu bir sivil toplum örgütünün şiddet ve vahşetiçeren gruplarla aynı kategoride düşünülmesi de asla kabul edilemez!

Bunu sadece grubumuza yapılmış bir engelleme olarak görmek mümkün değildir! Uluslararası bir sosyal paylaşım sitesinde MorEl Eskişehir grubunun kapatılması başta Eskişehir’den olmak üzere tüm Türkiye’den ve dünyadan LGBTT bireylerin iletişim ve ifade özgürlüğüne yapılmış bir müdahaledir! 

Grubumuzun ve MorEl gönüllüsü arkadaşlarımızın adreslerinin kapatılmasından ötürü facebook yönetimini kınıyoruz! En kısa zamanda grubumuzun yeniden açılmasını ve üyelikleri iptal edilen MorEl gönüllüsü arkadaşlarımızın hesaplarının tekrar verilmesini talep ediyoruz!
Mücadelemiz her türlü engellemeye karşı her zaman devam edecektir! 

MorEl Eskişehir LGBTT Oluşumu

Destekleyenler:
Siyah Pembe Üçgen İzmir LGBT Derneği
Hevjîn Diyarbakır LGBTT Oluşumu
Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği
Kaos GL Derneği
Lambdaistanbul LGBTT Dayanışma Derneği
Sosyalist Feminist Kolektif

----


To Press and Public Opinion,
06.01.2011

MorEl Eskişehir facebook group -along with 10 administrative accounts- was terminated on 28.12.2010, without any warning or notice.

Facebook administration explained the reasons behind the decision of shutting down the group of a non-governmental organization which carries out the struggle for human rights of lesbian, gay, bisexual, transvestite and transexual (LGBTT) community, in Eskişehir and throughout the Republic of Turkey, as:

“Groups that support drug abuse, nudity and adult content, violence and brutality, discrimination and terrorist activities, are not allowed.”

MorEl Eskişehir does not belong to any of the aforementioned categories. Comparing a non-governmental organization that is formed by people who face and struggle with discrimination and violence at school, work or any part of life for that matter, with violence and brutality related groups, is unthinkable!

Seeing this as an obstruction solely to our group is not possible! Shutting down MorEl Eskişehir group on an international social network is surely a strike against the freedom of speech and communication of LGBTT community in Eskişehir and in all the world!

We condemn the facebook administration concerning the deletion of our group and accounts of our volunteer friends! We demand our group to be reopened and accounts of our volunteer friends restored.

Our struggle will carry on, in spite of any obstruction there may be!

MorEl Eskişehir LGBTT Organization

Those who support us:

Siyah Pembe Üçgen İzmir LGBT Association
Hevjîn Diyarbakır LGBTT Formation
Pembe Hayat LGBTT Solidarity Association
Kaos GL Association
Lambdaistanbul LGBTT Solidarity Association
Socialist Feminist Collective

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder