Translate

10 Ocak 2012 Salı

Zenne Filmi Eskişehir'de!

         48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi İlk Film dahil 5 ödülle geri dönen Zenne Filmi Eskişehir'deyönetmenleri ve oyuncularının katılacağı söyleşi ile vizyona giriyor!


                                     
                                              Tarih: 14 Ocak 2012
                                                    Saat: 13:00
                                  Yer: Espark Cinebonus / Eskişehir

Not: Tükenme olasılığına karşın biletleri sinema salonundan bir an önce temin etmenizi tavsiye ediyoruz :) 

"ZENNE"

Senaryosu gerçek öykülerden ve kişilerden esinlenilerek M. Caner Alper tarafından kaleme alınan “ZENNE”; muhafazakâr bir ailenin çocuğu olan Ahmet, renklerini gizlemekten sakınmayan ve İstanbul’un dans kulüplerinde zennelik yapan Can ile Türkiye’nin değer yargılarını çok iyi tanımayan Alman fotoğrafçı Daniel’in evrensel dostluk hikâyesini anlatıyor. Film, bu sıradışı üçlünün öyküsünü, ‘aile kafesleri’, ‘töre kuralları’ ve 2008 yılına kadar eşcinsel erkeklere evrensel insan haklarına aykırı şekilde uygulanan askerlikten muafiyet prosedürleri üzerinden ele alıyor.

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, SİYAD Ulusal En İyi Film, En İyi İlk Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Tilbe Saran), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Erkan Avcı) ve En İyi Görüntü Yönetmeni (Norayr Kasper) ödüllerini alan “ZENNE”; daha sonra 17-24 Kasım 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Türkiye’nin ilk “LGBT” festivali Pembe Hayat KuirFest’te ise “açılış filmi” olarak gösterildi.


https://www.facebook.com/events/325369914162791/
1 yorum:

  1. Mükemmel Bir Film Emeği Geçen Herkese Teşekkur Ediyoruz...!!

    YanıtlaSil